XXII Niedziela Zwykła

29.08.2021r.

"Kto będzie przebywał w Twym przybytku, Panie, kto zamieszka na Twej górze świętej ? Ten, kto postępuje nienagannie, działa sprawiedliwie i mówi prawdę w swym sercu."

Dzisiaj przypada niedziela synodalna pamiętajmy o modlitwie w intencji Synodu.

W tygodniu przypada *I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne,
*I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi oraz modlimy się za misje i misjonarzy oraz *I sobota miesiąca. Zachęcamy
do spowiedzi wszystkie dzieci, młodzież, dorosłych. Możliwość spowiedzi: czwartek i piątek od 17.00 oraz codziennie przed i w czasie Mszy św. Wyjazd do chorych w piątek – prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 18.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

W środę zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 08.30, podczas której będziemy modlić się o Boże błog. i ustrzeżenie od nieszczęść.

Dziękujemy za 1 ofiarę indywidualną oraz za ofiary na sprzątanie kościoła przekazane drogą przelewu internetowego z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom z osiedla Domy nad stacją za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. We wrześniu
o tę przysługę prosimy mieszkańców z rejonów Marcinkowice Centrum, Stacja i Grodzisko, Dąbrówki,
Domy pod dębami.

Diecezjalne Radio RDN Nowy Sącz obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 05.09.2021r. w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą św.
pod przewodnictwem ks. bpa. Artura Ważnego. Szczegóły na plakacie.

Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II.
Są to 8-tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie w czwartek 09.09.2021r. o godz. 17.30 w Sali Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakacie.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy dzisiaj na „Piknik Rodzinny”. Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 17.00, natomiast organizatorzy zapraszają uczestników już od godziny 16.00. Również od 16.00 będzie czynny punkt szczepień w Dworze Morawskich. Po Mszach św. dopołudniowych są rozprowadzane domowe ciasta.

Wyjazd na dożynki do Częstochowy 05.09.2021r. o godz. 5.00 ze stacji „Gród”. Zapisy w zakrystii
lub u Pani Katarzyny Bobak.

Spotkania:  KSM oraz chętna młodzież i dzieci do 16 roku życia – czwartek o godz. 19.00;
*ministranci, lektorzy i kandydaci na ministrantów – sobota o godz. 10.00. Prosimy rodziców, aby w swoich rozmowach z dziećmi zachęcili swoich synów do służenia przy ołtarzu.

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki skierował do nas apel ws. Dnia Solidarności z Afgańczykami.
W swoim apelu zachęca nas do modlitwy w intencji cierpiącego ludu Afganistanu oraz prosi o pomoc materialną dla nich. Dlatego w przyszłą niedzielę Caritas naszej Parafii po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać za otwarte serce. Całość apelu jest wydrukowana na kartkach i na stronie parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, natomiast dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXI Niedziela Zwykła